Ben Arthez

STOLARZ BIAŁYSTOK | STOLARSTWO ARTYSTYCZNE

Kolor Pantone na rok 2022

Kolor Pantone 2022 to kolor zainspirowany pandemią COVID-19 i wirtualną rzeczywistością, a przy jego tworzeniu współpracowano z Microsoft.

Jak podaje Instytut Pantone to „odznaczający się beztroską pewnością siebie i śmiałą ciekawością, która ożywia naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący odcień PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten odmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, gdy piszemy nasze życie na nowo.”

A mówiąc prościej to dynamiczny, ale ciepły błękit, z akcentami fioletowo-czerwonymi, zachęcający do pozytywnego patrzenia w przyszłość, pobudzający inwencję i kreatywność.

3 aktualne trendy we wnętrzach

Tegoroczne trendy w urządzaniu wnętrz cechuje chęć powrotu do natury i pragnienie ucieczki od współczesnego świata. Wnętrze ma być przytulnym azylem, który stymuluje do działania lub po prostu uspokaja.

Najmodniejsze kolory 2021 roku wg Instytutu Pantone

Pantone Color Institute to jednostka biznesowa, która została uznana na całym świecie jako wiodące źródło wiedzy na temat kolorów. Co roku prognozuje światowe trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie kolorów pod kątem identyfikacji wizualnej produktów i marek. Poprzez prognozy trendów sezonowych, psychologię kolorów i doradztwo w zakresie kolorów, Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami, aby skutecznie wykorzystać moc, psychologię i emocje związane z kolorem w ich strategii projektowania.

Ogłoszono, że kolory roku Pantone 2021 to Ultimate Grey i Illuminating Yellow. Jak określono to „Małżeństwo kolorów przekazujące moc i nadzieję, które jest trwałe i podnoszące na duchu.”